Návod na nastavenie softvérového telefónu VIPTel webPhone

Pre aktivovanie tejto služby kontaktujte naše obchodné oddelenie na čísle +421 (0)2 20 28 20 28 alebo na adrese [email protected].

Tento návod Vám pomôže si nastaviť nasledovné:

Nastavenie služby VIPTel webPhone

 1. Po prihlásení do rozhrania PBX Manager/zákaznícka zóna kliknite na ikonu telefónu v pravej časti obrazovky
  Nastavenie
 2. Pre zaregistrovanie klapky stlačte znak ozubeného kolieska
  Nastavenie
 3. V časti Nastavenia telefónu (1) si z ponuky vyberte klapku (2), ktorú si želáte zaregistrovať a používať
  Nastavenie
 4. Po výbere klapky si ju nezabudnite zaregistrovať pomocou tlačítka Prihlásiť klapku
  Nastavenie
 5. Ak sa Vám klapku podarilo úspešne zaregistrovať, zobrazí sa Vám pri čísle klapky zelená bodka (1). Klapku môžete v tejto časti aj odregistrovať kliknutím na Odhlásiť klapku
  Nastavenie

Nastavenia BLF 

Funkcia BLF Vám umožní získať prehľad o ďalších klapkách, t.j. zobrazuje sa Vám stav či daná klapka má iný hovor (červené podsvietenie), alebo je dostupná (bez podsvietenia). Okrem BLF si môžete nastaviť funkciu Rýchlej voľby, kde si okrem klapky môžete pridať ľubovolné telefónne číslo alebo funkciu Funkčný kód, vďaka ktorému budete mať k dispozícii často využívané funkcie Vašej ústredne.

Pre pridanie klapky/kontaktu/funkčného kódu do zoznamu BLF kliknite na ozubené koliesko (1) a menu Nastavenie BLF (2) Zvoľte typ funkcie (3) a následne do poľa hodnota (4) zadajte číslo klapky/kontaktu alebo kód a v poli popis (4) kontakt alebo kód pomenujte v rámci Vašich BLF. Voľbu potvrďte stlačením tlačítka Pridať (5).​ V ľavom dolnom rohu telefónu (6) sa Vám zobrazia vybrané BLF.

Nastavenie

Nastavenie zvuku

V časti Nastavenie zvuku (1) si môžete si vybrať z viacerých zariadení na prehrávanie a nahrávanie zvuku. V tejto časti si napríklad môžte určiť, aby príchodzí hovor zvonil z reproduktorov, ale po zodvihnutí hovoru bolo počuť zvuk v sluchátkách. 

Aby sme Vám pomohli vybrať to správne zariadenie môžete si ich otestovať v časti Otestujte si Vaše zvukové zariadenia (2).
Nastavenie