Blog

Zaujmite zákazníkov s interaktívnym automatickým operátorom

Zaujmite zákazníkov s interaktívnym automatickým operátorom

VIPTel Hlasový prekladač
Vyskúšajte medzi prvými našu novú službu VIPTel Hlasový prekladač, ktorá prekladá reč do textu a text do reči (tzv. speech to text and text to speech). Vďaka nej môžete vybaviť zákaznícke požiadavky, sťažnosti či objednávky bez nutnosti „živého“ operátora, čo zaručene zaujme všetkých vašich volajúcich a odbremení vašich operátorov od vybavovania prichádzajúcich hovorov.

Vďaka speech to text sa hovorené slovo, ktoré zákazníci povedia na linke, automaticky preloží do textu. Vďaka tejto technológii môže ústredňa reagovať podľa pokynov, ktoré jej volajúci povie alebo môžete hlasovú správu od volajúceho dostať preloženú do textu písomne, napríklad vo forme e-mailu, objednávky alebo ako nový záznam vo vašom CRM systéme.

Časť text to speech umožňuje napríklad kedykoľvek zmeniť text prehrávaných hlášok alebo automaticky zákazníkovi odpovedať informácie na základe údajov zo systému. V prípade, že chcete volajúcim oznámiť nejakú situáciu, alebo zmeniť pokyny, ktorým sa majú riadiť, nie je nutné čakať na hlásateľa, ktorý by vám hlášky nahral. Jednoducho stačí napísať text, ktorý im chcete oznámiť a náš automatický hlásateľ, ktorého sme nazvali Filip, vám ho prečíta. 😊 Funkcionalita tiež ponúka využívať interaktívny hlasový systém, ktorý vďaka API prepojeniu, komunikuje priamo zákazníkom na základe údajov z vášho systému.

Neviete si to predstaviť? Zavolajte na číslo 0650 941 400 (hovor je spoplatnený ako klasický hovor na pevnú linku) a službu si sami vyskúšajte :
  1. Po zavolaní na linku a uvítaní vyslovte meno miesta, ktorého počasie sa chcete dozvedieť.
  2. VIPTel Hlasový prekladač pomocou funkcie speech to text preloží vami vyslovené miesto do formátu textu, a posunie požiadavku na predpoveď počasia nášmu predpoveďovému systému.
  3. Náš predpoveďový systém poskytne informáciu o počasí a VIPTel Hlasový prekladač vám ju oznámi hlasom pomocou funkcie text to speech.
  4. Po získaní informácie môžete pokračovať ďalšou destináciou odpoveďou áno a zistiť počasie v ďalšom meste, alebo hovor ukončiť odpoveďou nie.


Grafika - VIPTel Hlasový prekladač - text to speech, speech to text

VIPTel Hlasový prekladač je možné využiť napríklad aj na objednanie taxíka, čo je pôvodný zámer, pre ktorý sme túto službu vyvíjali. Vďaka API prepojeniu so softvérom Taxi Drivers od spoločnosti Nerd Developments je možné ponúknuť zákazníkom objednanie taxíka telefonicky bez toho, aby bolo nutné hovoriť so „živým operátorom“. Po zavolaní na číslo taxislužby sa náš automatický prekladač spojí so softvérom Taxi Drivers a na základe telefónneho čísla, z ktorého zákazník volá, ponúkne napríklad posledné tri adresy, z ktorých sa zákazník viezol. Stalačením tlačidla si vyberie, kam chce pristaviť taxík, alebo nahlási novú adresu. Následne mu vďaka API a automatickému systému taxislužby VIPTel Hlasový prekladač oznámi značku a farbu vozidla, ktoré po neho príde.

Službu je, samozrejme, možné využiť aj rôznymi inými spôsobmi. Mnohé firmy využívajú riešenia na rovnakom princípe napríklad na overenie, či nahlásenie poruchy na konkrétnej adrese. Riešenie zatiaľ nevyužíva mnoho firiem, takže volajúceho tento systém určite zaujme a bude vašu spoločnosť vnímať ako modernú a dynamickú firmu, ktorá ide s dobou. Je nielen efektné ale aj efektívne, keďže nie je nutné zabezpečovať 24/7 operátora, ktorý bude ručne zdvíhať telefón.

Službu využijú najmä zákazníci, ktorí:
  • nechcú mať žiadneho „živého operátora“
  • chcú odbremeniť svojich operátorov od nočných smien
  • chcú operátorov ušetriť stresu zo sťažností zákazníkov
  • majú nedostatok personálu, alebo ich operátori nestíhajú vybavovať všetky prichádzajúce hovory
  • radi zaujmú svojich zákazníkov zaujímavým riešením a dajú im na výber, či chcú vykonať objednávku cez hlasový systém, alebo priamo u operátora
  • chcú mať na svojej linke automatickú hlasovú spojovateľku
Zaujala vás naša nová služba? Mali by ste záujem o jej zriadenie, no neviete si predstaviť ako by sa dala využiť vo vašej spoločnosti? Zavolajte na našu infolinku +421 (0) 2 20 28 20 28 a my vám to povieme. Nechajte si poradiť našimi špecialistami a začnite využívať moderné telekomunikačné riešenie VIPTel.
Späť na zoznam